POŚCIG ZA PIJANYM KIEROWCĄ - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POŚCIG ZA PIJANYM KIEROWCĄ

Data publikacji 07.03.2019

We wtorek po południu policjanci ruchu drogowego lęborskiej komendy podjęli pościg za kierowcą peugeota, który nie zatrzymał się do kontroli. Po kilku kilometrach trasy pościgowej sprawca stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi zjechał z drogi w pole, a następnie wjechał na słup elektryczny. Okazało się, że kierowca miał w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz 27-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

We wtorek (5.03 br.) około godziny 17.30 policjanci lęborskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli peugeota. Kierujący tym autem mężczyzna nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i gwałtownie przyspieszył. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za kierowcą. Podczas ucieczki na łuku drogi kierowca stracił panowanie nad pojazdem i zjechał autem z drogi, uderzając w słup elektryczny. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali mężczyznę. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego, mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. To 27-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 


Zatrzymany 27-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej – za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Poza tym odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Informujemy i przypominamy 

Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a także utrata prawa jazdy. Kierowanie pod wpływem alkoholu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.