UKRADŁ SAMOCHÓD, USŁYSZAŁ ZARZUTY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

UKRADŁ SAMOCHÓD, USŁYSZAŁ ZARZUTY

Data publikacji 07.03.2019

Dzięki pracy kryminalnych z Suchanina odpowiedzialności karnej nie uniknie 23-latek, który kilka dni temu z parkingu ukradł samochód. Mężczyzna w ręce policjantów trafił po policyjnym pościgu, gdy auto, którego był pasażerem, nie zatrzymało się do policyjnej kontroli. 23-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratora.

3 marca tego roku do policjantów zgłosił się mieszkaniec miasta, który złożył zawiadomienie o kradzieży samochodu z osiedlowego parkingu. Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą, zdobyli informację o tym, że auto, którego szukają, zostało porzucone nieopodal ogródków działkowych. Policjanci zabezpieczyli samochód, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Kryminalni tego samego dnia wytypowali osobę odpowiedzialną za to przestępstwo. Poszukiwany przez kryminalnych 23-latek trafił w ręce policjantów w wyniku policyjnego pościgu, do którego doszło w miniony wtorek około godziny 23, przy ul. Kartuskiej. Policjanci z ogniwa interwencyjnego próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę nissana. Mężczyzna nie zatrzymał auta pomimo wydawanych za pomocą sygnałów świetlno-dźwiękowych poleceń. Kierowca przyspieszył i zaczął uciekać. Zatrzymał auto dopiero na wysokości ul. Ciasnej i razem z pasażerami pojazdu zaczął uciekać w kierunku pobliskich zabudowań. Mundurowi po krótkim pościgu zatrzymali pasażerów tego samochodu, kobietę oraz 23-letniego mężczyznę. Po sprawdzeniu tożsamości osób okazało się, że 23-latek jest poszukiwany przez kryminalnych do kradzieży auta. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji, kobieta została przesłuchana w charakterze świadka. 


Policjanci znają również tożsamość kierowcy Nissana, którego zatrzymanie jest kwestią czasu. Wczoraj 23-letni mieszkaniec Gdańska usłyszał zarzut kradzieży samochodu, dzisiaj policjanci doprowadzą mężczyznę do prokuratora. Komendant Komisariatu VIII Policji będzie wnioskował, do prokuratury o objęcie mężczyzny policyjnym dozorem.