POLICJA I PORD Z WIZYTĄ W SZKOLE - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJA I PORD Z WIZYTĄ W SZKOLE

Data publikacji 07.03.2019

Wczoraj policjantka wspólnie z pracowniczką Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Tczewie. Podczas spotkania z uczniami mundurowa podsumowała wiedzę z wrześniowych spotkań, podczas których była mowa o bezpieczeństwie w drodze do szkoły. Na zakończenie spotkania każdy młody uczestnik otrzymał opaskę odblaskową.

Wczoraj (6 lutego br.) policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wspólnie z pracowniczką Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku realizując działania profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym spotkały się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tczewie. Tematem przewodnim policyjnej lekcji było bezpieczeństwo w drodze do szkoły. 


W trakcie prowadzonych zajęć funkcjonariuszka przypominała najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego jak prawidłowo pieszy powinien poruszać się po drodze oraz co bezwzględnie trzeba zrobić aby bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych. Mundurowa zwracała szczególną uwagę na noszenie odblasków w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmrok. Dzieci dowiedziały się od policjantki, że poruszanie się poboczem z nawet najmniejszym odblaskiem może uratować życie pieszemu. 

Na koniec spotkania każdy młody człowiek otrzymał opaskę odblaskową, która założona podczas codziennej drogi do szkoły na pewno zwiększy bezpieczeństwo małego uczestnika ruchu drogowego.