ZARZUTY ZA KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ W SKLEPIE SPOŻYWCZYM - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ZARZUTY ZA KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ W SKLEPIE SPOŻYWCZYM

Data publikacji 06.03.2019

Policjanci z ogniwa patrolowego z Gdyni Chyloni zatrzymali osobę podejrzewaną o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Gdyni. Zatrzymany usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa, za które grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dziś sąd zadecyduje o jego dalszym losie.

W ostatni poniedziałek policjanci z komisariatu w Gdyni Chyloni zatrzymali 32-latka podejrzewanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów spożywczych w Gdyni. Do zdarzenia doszło tego samego dnia. Sprawca ukradł ze sklepowej półki kilka opakowań kawy po czym próbował wybiec ze sklepu. Kiedy na drodze złodzieja stanęła ekspedientka sklepu ten zaatakował ją i zdołał uciec. 


Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze z ogniwa patrolowego komisariatu w Gdyni Chyloni. Poczynione przez nich ustalenia i zebrane informacje pozwoliły wytypować budynek klatkę schodową, do której wszedł sprawca kradzieży. Osobę podejrzewaną o popełnienie tego przestępstwa zatrzymali w jednym z mieszkań tego budynku. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli również artykuły pochodzące ze zgłoszonej kradzieży. 

Sprawca, 32-letni mieszkaniec Gdyni został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty kradzieży rozbójniczej, za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dziś sąd zadecyduje o jego dalszym losie. Policjanci ustalają czy na koncie zatrzymanego nie ma innych przestępstw o podobnym charakterze.