PROWADZIŁ AUTO Z ZAKAZEM I PO NARKOTYKACH - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

PROWADZIŁ AUTO Z ZAKAZEM I PO NARKOTYKACH

Data publikacji 06.03.2019

Wczoraj policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 43 – letniego kierowcę mercedesa, który prowadził pojazd pomimo posiadanego zakazu. Ponadto podczas dalszej kontroli test na obecność narkotyków wykazał u mężczyzny obecność amfetaminy. Tego samego dnia policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena, który miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego auto odholowano na policyjny parking. O dalszym losie obu mężczyzn zadecyduje sąd.

Policjanci z powiatu gdańskiego wczoraj (05 marca br.) po godzinie 11:00 w Pruszczu Gdańskim zatrzymali do kontroli drogowej 43-letniego kierowcę mercedesa. Podczas sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów. Uwagę mundurowych zwróciło nerwowe zachowanie 43-latka. Mówił bardzo szybko, unikał kontaktu wzrokowego. Policjanci postanowili przebadać kierowcę mercedesa testerem do wykrywania narkotyków. Narkotest wykazała u 43- latka obecność amfetaminy w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na badanie krwi. Tego samego dnia po godzinie 13:00 podczas kontroli drogowej u badanego 59-latka, kierującego volkswagenem, alkomat wykazał niecałe dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzem. 


Mundurowi zabezpieczyli volkswagena na policyjnym parkingu i zatrzymali 59-latkowi prawo jazdy. Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Policjanci przypominają, że kierowanie samochodem z orzeczonym zakazem przez sąd jest przestępstwem.