TRAGICZNY WYPADEK. ZGINĘŁO 2-MIESIĘCZNE DZIECKO - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

TRAGICZNY WYPADEK. ZGINĘŁO 2-MIESIĘCZNE DZIECKO

Data publikacji 05.03.2019

Wczoraj po godz. 14.00 mundurowi otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 20. Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący autem vw passat zderzył się czołowo z samochodem marki Renault Megane. Sześć osób rannych zostało przetransportowanych do szpitala. 2-miesięczne dziecko zmarło w szpitalu. Śledczy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku. Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 14.00 na drodze krajowej nr 20 w Kościerzynie. Dyżurny na miejsce wypadku skierował policjantów drogówki. 

Mundurowy zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Funkcjonariusze na miejscu wstępnie ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia. Wynika z nich, że 29-letni kierujący vw, jadąc w kierunku Kościerzyny, na łuku drogi z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem renault, którym kierował 61-latek. Dwoje kierujących oraz pasażerowie passata - 30-letnia kobieta i dwoje dzieci 6-letnia i 2 miesięczna dziewczynka oraz 56-letnia pasażerka megane trafili do szpitala. W szpitalu pomimo reanimacji zmarła najmłodsza uczestniczka wypadku. Policjanci przeprowadzili badania alko-testem kierowców, byli trzeźwi. 

Śledczy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia. Policjanci przypominają i apelują! Kierowco noga z gazu! 
Apelujemy o rozsądek i ostrożność na drodze oraz kierowanie z wyobraźni.