NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI - BYŁ POD WPŁYWEM KOKAINY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI - BYŁ POD WPŁYWEM KOKAINY

Data publikacji 05.03.2019

Policjantki ruchu drogowego zatrzymały 44-letniego kierowcę audi, który uciekał przed policyjnym pościgiem i nie zastosował się do poleceń zatrzymania się do kontroli. Badanie testerem wykazało, że mężczyzna znajdował się pod wpływem kokainy. Funkcjonariuszki ustaliły także, że 44-letni gdańszczanin ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających oraz wbrew wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, a za niezatrzymanie się do kontroli do lat pięciu.

W sobotę po południu policjanci ruchu drogowego otrzymali komunikat o kierującym audi, który może być nietrzeźwy lub pod wpływem środków odurzających. Policjantki z drogówki, które zaczęły szukać kierowcy z komunikatu, zauważyły samochód, wyjeżdżający z ul. Żylewicza w kierunku ul. Potokowej. Funkcjonariuszki od razu dały mężczyźnie polecenie do zatrzymania się za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca, widząc radiowóz, przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjantki ruszyły w pościg, przekazując dyżurnemu komunikat o uciekającym kierowcy. Po kilkuset metrach mężczyzna zatrzymał audi za autami stojącymi na skrzyżowaniu, a policjantki podjęły wobec niego interwencję. 


W trakcie sprawdzenia w policyjnej bazie danych okazało się, że 44-letni gdańszczanin decyzją administracyjną ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Uwagę funkcjonariuszek zwrócił wygląd kierowcy audi i jego nerwowe zachowanie. Wstępne badanie śliny gdańszczanina przeprowadzone za pomocą narkotestera wykazały, że znajduje się on pod wpływem kokainy. Od kierującego pobrano też krew do badań na zawartość środków odurzających. 44-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. 

Mężczyzna usłyszy zarzuty za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli, kierowania samochodem pod wpływem środka odurzającego oraz za prowadzenie samochodu pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. 

Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a także utrata prawa jazdy. Kierowanie pod wpływem środków odurzających oraz wbrew wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.