ZARZUTY ZA POSIADANIE I UDZIELANIE NARKOTYKÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ZARZUTY ZA POSIADANIE I UDZIELANIE NARKOTYKÓW

Data publikacji 05.03.2019

Zarzut posiadania i udzielenia innej osobie narkotyków dla 24-latka oraz zarzut posiadania suszu konopi i amfetaminy dla 31-latka to wynik działań kryminalnych i policjantów z referatu patrolowo-interwencyjnego sopockiej komendy. Sprawcy zostali zatrzymani w centrum Sopotu. Przyznali się do stawianych im zarzutów i złożyli wyjaśnienia.

Kryminalni z sopockiej komendy w wyniku działań operacyjnych ustalili, że pewien 31-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego posiada narkotyki. W sobotę około północy zauważyli go na jednej z ulic Sopotu. W wyniku przeszukania mężczyzny kryminalni znaleźli w kieszeni jego spodni susz i białą substancję. Znaleziony towar został zabezpieczony do dalszych badań, a zatrzymany 31-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj na podstawie zebranych dowodów sprawca usłyszał zarzut posiadania suszu konopi i amfetaminy. Mieszkaniec powiatu kartuskiego przyznał się do tego zarzutu i złożył wyjaśnienia. 


W niedzielę nad ranem także policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 24-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna przy sobie miał susz, który został zabezpieczony przez funkcjonariuszy. Towar przekazano biegłemu do dalszych badań fizyko-chemicznych, a sprawca noc spędził w policyjnym areszcie. Pracując nad sprawą policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie kolejne przestępstwo. Z zebranych przez śledczych dowodów wynikało, że 24-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego udzielił narkotyki innej osobie. Wczoraj na podstawie dowodów usłyszał on zarzuty dotyczące posiadania i udzielenia innej osobie narkotyków. Sprawca przyznał się do stawianych mu zarzutów. 

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Tą samą karą zagrożone jest udzielenie innej osobie środka odurzającego.