POMORSCY POLICJANCI PROWADZĄ DZIAŁANIA „BEZPIECZNA S6” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POMORSCY POLICJANCI PROWADZĄ DZIAŁANIA „BEZPIECZNA S6”

Data publikacji 04.03.2019

Od 1 marca trwają działania „Bezpieczna S6”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz popełniania wykroczeń skutkujących powstawaniem zdarzeń drogowych. Kierowcy korzystający z obwodnicy Trójmiasta powinni zachować szczególną ostrożność z uwagi na intensywny ruch oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Mundurowi, wyposażeni w oznakowane i nieoznakowane pojazdy, dbają o nasze bezpieczeństwo na jednaj z najbardziej obciążonych dróg w Polsce. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie przekraczajmy dozwolonej prędkości. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego, podczas jazdy skupmy się na kierowaniu. W przypadku awarii ustawmy trójkąt ostrzegawczy w odległości 100 m za pojazdem. Należy wezwać pomoc drogową i czekać poza pojazdem, za barierami ochronnymi. 


Policjanci zwracają szczególną uwagę na wykroczenia, które są najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Każdy kierujący jest poddawany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawdzamy także, czy najmłodsi przewożeni są prawidłowo.