ODPOWIE ZA 6 KRADZIEŻY ROWERÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ODPOWIE ZA 6 KRADZIEŻY ROWERÓW

Data publikacji 04.03.2019

Policjanci z Wejherowa zatrzymali 27-latka w związku z kradzieżami rowerów, do których od pewnego czasu dochodziło na terenie miasta. Mężczyzna usłyszał łącznie 6 zarzutów kradzieży rowerów. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Wejherowa od pewnego czasu zajmowali się sprawami dotyczącymi kradzieży rowerów. Sprawca kradł jednoślady zabezpieczone linką, stojące na ulicy albo na klatkach schodowych. Efektem tych działań było ustalenie tożsamości sprawcy aż sześciu kradzieży, który został zarejestrowany podczas jednej z nich, na monitoringu. 


W piątek policjanci ruchu drogowego zostali skierowani na interwencję, na której byli także strażnicy miejscy. Jak się okazało mieszkańcy zgłosili strażnikom, że na klatce schodowej śpi jakiś mężczyzna. Kiedy przyjechali na miejsce rozpoznali, że był to poszukiwany przez policjantów złodziej rowerów. 27-latek zasnął na klatce schodowej, a obok niego stał kradziony rower. Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży oraz zabezpieczyli jednoślad. 

Mężczyzna ostatnie noce spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszał łącznie 6 zarzutów dotyczących kradzieży mienia. 

Policjanci apelują, aby zabezpieczać swoje jednoślady, nawet jeśli wchodzimy tylko na chwile do sklepu, urzędu lub załatwiamy inne sprawy. 

Nawet proste zabezpieczenie może uchronić nas do kradzieży. Pamiętajmy aby blokadę zakładać na ramę (nigdy na koło), ponieważ zdarzały się takie przypadki, że złodziej odkręcał koło i zostawiał je na miejscu. 

Dlatego: 
- postaw na profesjonalne zabezpieczenie, warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad, nawet najprostsze zabezpieczenie może utrudnić kradzież, 
- dwa zabezpieczenia są lepsze niż jedno. Im więcej czasu zabierze czasu złodziejowi pokonanie zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracisz swój rower, 
- stosujmy blokady rowerowe zawsze – odchodząc nawet na chwilę przypnijmy rower do nieruchomej części otoczenia. Blokada powinna trzymać nie koło, które łatwo zdjąć, ale ramę z kołem, dobrym zabezpieczeniem jest tzw. „U-LOCK” –blokada w kształcie literki U. 
- zadbajmy o jak najlepsze zabezpieczenia naszej piwnicy – złodzieja goni czas, więc dobrze zabezpieczone piwnice będzie omijał , 
- miejmy oczy otwarte na to, kto wchodzi do naszej klatki schodowej. Często zdarza się , że bez sprawdzenia, po usłyszeniu przyciśnięcia guzika domofonu, wpuszczamy do środka budynku rożne osoby, wśród których może znaleźć się i złodziej.