KRYMINALNI ZATRZYMALI ZŁODZIEI SAMOCHODÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

KRYMINALNI ZATRZYMALI ZŁODZIEI SAMOCHODÓW

Data publikacji 04.03.2019

Pod koniec minionego tygodnia kryminalni z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chcieli ukraść dostawczego renault. Policjanci zabezpieczyli użyty do przestępstwa sprzęt oraz samochód, którym przyjechali sprawcy. Mężczyźni usłyszeli zarzutu usiłowania kradzieży z włamaniem. Teraz grozi im kara do 10 lat więzienia.

Dzięki natychmiastowej reakcji kryminalnych odpowiedzialności karnej nie unikną dwaj mężczyźni, którzy w minionym tygodniu chcieli ukraść warte blisko 130 tys. zł. dostawcze renault. Kryminalni z komisariatu na Śródmieściu w czasie swojej pracy uzyskali informację o tym, że dwóch mężczyzn najprawdopodobniej włamuje się do samochodu na parkingu w rejonie dzielnicy Stogi. Policjanci natychmiast pojechali pod podany adres i gdy zbliżali się do dostawczego renault, zauważyli dwóch mężczyzn. Jeden z nich został zatrzymany przez policjantów, gdy siedział za kierownicą samochodu. Drugi mężczyzna trafił w ręce kryminalnych po krótkim pościgu. 


Zatrzymani to mieszkańcy powiatu kartuskiego w wieku 38 i 35 lat. Policjanci na miejscu zabezpieczyli urządzenia elektroniczne służące do kradzieży aut, tablice rejestracyjne innego samochodu, tzw. łamak oraz volkswagena, którym przyjechali sprawcy. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. 

Na miejscu policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. 

Zatrzymani mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie, następnego dnia usłyszeli zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży samochodu. Obaj zostali objęci dozorem Policji. Usiłowanie kradzieży z włamaniem jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat więzienia.