31-LATEK ZATRZYMANY ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

31-LATEK ZATRZYMANY ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW

Data publikacji 04.03.2019

Kryminalni z Gdyni zatrzymali 31 – latka podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania mieszkania, w którym przebywał mężczyzna policjanci zabezpieczyli przeszło 400 gramów marihuany i blisko 100 gramów amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

Kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o związek z przestępczością narkotykową. Z posiadanych informacji operacyjnych wynikało, że mężczyzna może posiadać w swoim mieszkaniu znaczną ilość narkotyków. Funkcjonariusze po przeprowadzonej obserwacji przystąpili do czynności z udziałem podejrzewanego. 


W trakcie przeszukania mieszkania mundurowi zabezpieczyli przeszło 400 gramów zielono-brązowego suszu roślinnego zapakowanego w foliowe woreczki strunowe. Po zbadaniu zabezpieczonego suszu testerem narkotyków okazało się, że jest nim marihuana. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli również blisko 100 gramów sypkiej krystalicznej substancji, którą po sprawdzeniu testerem narkotyków okazała się amfetamina. Ten narkotyk podobnie jak poprzedni zapakowany był również w foliowe woreczki strunowe. 

Zatrzymany, 31 – letni mieszkaniec Gdyni, usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. Decyzją sądu zatrzymany trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.