SPRAWCA ROZBOJU TRAFIŁ NA DWA MIESIĄCE DO ARESZTU - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

SPRAWCA ROZBOJU TRAFIŁ NA DWA MIESIĄCE DO ARESZTU

Data publikacji 04.03.2019

Policjanci z komisariatu policji w Gdyni Chyloni zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozboju na 63–letnim mieszkańcu Gdyni. Zatrzymany usłyszał już zarzut popełnienia przestępstw, za które grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zatrzymany trafił na dwa miesiące do tymczasowego aresztu.

W ostatnich dniach kryminalni z komisariatu w Gdyni Chyloni zatrzymali mężczyznę w wieku 32 lat podejrzewanego o dokonanie rozboju na 63–letnim mieszkańcu Gdyni. Do rozboju doszło kilka dni wcześniej na jednej z ulic Chyloni. W trakcie popełnionego przestępstwa sprawca zaatakował swoją ofiarę od tyłu, przewrócił ją i szarpał. Bezbronnemu mężczyźnie następnie zabrał portfel z zawartością pieniędzy i dokumentów po czym zbiegł. 


Sprawą rozboju zajmowali się kryminalni z komisariatu w Gdyni Chyloni. Poczynione przez nich ustalenia i zebrany materiał operacyjny pozwoliły wytypować sprawcę tego przestępstwa. Do jego zatrzymania doszło kilka dni po jego popełnieniu. Sprawca to mieszkaniec Gdyni, usłyszał już zarzut popełnienia rozboju, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zatrzymany trafił na dwa miesiące do tymczasowego aresztu. Policjanci ustalają czy na koncie zatrzymanego nie ma innych przestępstw o podobnym charakterze.