POLICJANCI ZATRZYMALI DWIE OSZUSTKI - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI ZATRZYMALI DWIE OSZUSTKI

Data publikacji 01.03.2019

Kryminalni z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali dwie kobiety, które dopuściły się kilkudziesięciu przestępstw na trenie Gdańska. Używanie cudzych kart płatniczych, sprzedaż nieistniejącego biletu na koncert oraz wyłudzenie usług hotelowych ty tylko kilka z przestępstw, o które są podejrzane. Obie kobiety trafiły do aresztu. Teraz grożą im kary do 8 i do 12 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu na Śródmieściu pracowali nad sprawą szeregu wyłudzeń usług hotelowych na terenie Gdańska. W tym czasie kryminalni przeprowadzili wiele rozmów z osobami posiadającymi jakiekolwiek informacje dotyczące tych zdarzeń, sprawdzili monitoringi. W trakcie swojej pracy funkcjonariusze zdobyli informacje o kobiecie, która dopuściła się tych przestępstw. Zdobyli jej dane i ustalili tożsamość.


Policjanci zatrzymali 26-letnią mieszkankę Gdańska na początku tygodnia w jednym z hoteli na terenie Gdańska. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, a w piątek usłyszała zarzuty dokonania dziesięciu oszustw oraz usiłowania kolejnych dwóch. 

Podejrzana od kwietnia 2018 r. do lutego 2019 r. dopuściła się m.in. oszustw polegających na sprzedaży nieistniejącego biletu na koncert, wyłudzeniu usług hotelowych i usiłowania wyłudzenia kolejnych dwóch pobytów w hotelach. Łączna suma strat, jakie spowodowała oszustwami to ponad 14 tys. zł. Kobieta w związku wyrokiem sądu trafiła do aresztu, w celu odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności. Za te przestępstwa grozi jej do 8 lat więzienia.

W minionym tygodniu kryminalni z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali także, 33-letnią kobietę bez stałego miejsca zamieszkania, która od września 2018 r. dopuściła się szeregu przestępstw polegających m.in. na kilkukrotnym płaceniu za zakupy przywłaszczoną karta płatniczą, ukrywaniu dokumentów, kradzieży telefonu oraz wyłudzeniu usług hotelowych.

Policjanci sprawdzili i przeanalizowali wszystkie informacje, jakie zdobyli podczas pracy nad tą sprawą, sprawdzili monitoringi, przeprowadzili wiele rozmów z osobami, które mogły cokolwiek powiedzieć na temat sprawczyni.
< br> Kobieta trafiła do policyjnego aresztu i w ciągu następnych dni usłyszała zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, kradzieży, oszustwa i ukrycia dokumentu. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanej tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.