WŁAMAŁ SIĘ DO 9 ALTANEK I 3 GARAŻY, ZOSTAŁ ZATRZYMANY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

WŁAMAŁ SIĘ DO 9 ALTANEK I 3 GARAŻY, ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Data publikacji 01.03.2019

Policjanci z Czarnego otrzymali w minioną sobotę informację o włamaniu do 9 altanek działkowych oraz 3 garaży w powiecie człuchowskim i kradzieży butli gazowych, kosiarek spalinowych i innych narzędzi ogrodniczych. Na podstawie zebranych dowodów na początku tego tygodnia funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o te przestępstwa 19-letniego mieszkańca gminy Czarne. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Czarnego otrzymali w ubiegłą sobotę zgłoszenie, że na terenie działek ogrodowych w powiecie człuchowskim ktoś włamał się do kilku altanek i garaży. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zabezpieczyli ślady włamania i sporządzili oględziny. Ustalono, że włamano się do 9 altanek i 3 garaży, a sprawca zabrał kilka butli gazowych, kosiarki spalinowe i inne narzędzia ogrodnicze i sprzęt elektroniczny o łącznej wartości prawie 4,5 tys. złotych.


Funkcjonariusze już w poniedziałek wykryli, kto dokonał tych kradzieży i zatrzymali podejrzanego o te włamania 19-letniego mieszkańca gminy Czarne. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Obecnie funkcjonariusze pracują nad odzyskaniem skradzionych przedmiotów. 

Za popełnienie przestępstwa kradzieży z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.