TŁUSTOCZWARTKOWY POBÓR KRWI - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

TŁUSTOCZWARTKOWY POBÓR KRWI

Data publikacji 01.03.2019

Wczoraj, w tłusty czwartek jak co roku przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, Policyjny Klub HDK zorganizował akcję honorowego krwiodawstwa. Mobilny punkt ustawiony został przed budynkiem komendy. Przez cztery godziny trwania akcji policjanci oddali przeszło 12 litrów krwi.

Policjanci podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Często ofiarom wypadków potrzebna jest krew. Policjanci mając tego świadomość i dlatego cyklicznie uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa.


Wczoraj przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Gdyni odbyła się Tłustoczwartkowa akcja honorowego oddania krwi zorganizowana przez Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a w trakcie czterech godzin jej trwania policjanci oddali przeszło 12 litrów życiodajnego płynu.

Pamiętajmy, że nasza krew może uratować komuś życie. Miejmy nadzieję, że zaangażowanie krwiodawców będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.