Wiadomości

KOLEJNE ZDARZENIE DROGOWE WE WŁADYSŁAWOWIE – POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ!

Data publikacji 01.03.2019

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj popołudniu we Władysławowie. Kierujący fordem jadąc ulicą Jachtową najprawdopodobniej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w stronę Chłapowa kierującemu toyotą, w wyniku czego samochody zderzyły się. Do szpitala trafił pasażer forda. Mundurowi apelują o ostrożność na drodze.

Wczoraj około godziny 15:30 dyżurny puckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło we Władysławowie. Na miejsce skierowani zostali policjanci ruchu drogowego oraz służby ratownicze. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze 29-letni kierujący fordem jadąc ulicą Jachtową w kierunku Drogi Chłapowskiej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu 22-letniemu kierującemu toyotą, który jechał w kierunku Chłapowa. Do szpitala został przewieziony pasażer forda. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi.


Mundurowi na miejscu sporządzili oględziny uszkodzonych pojazdów, szkic miejsca zdarzenia, dokumentację fotograficzną oraz zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów. Ponadto sprawcy zatrzymano prawo jazdy. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji we Władysławowie.

Pamiętajmy, warunki jazdy na drogach są zmienne. Wbrew pozorom piękna pogoda często nie ułatwia podróży ale powoduje rozkojarzenie uczestników ruchu, a oślepiające kierowców słońce jest przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.