SPOTKANIE Z MŁODZIEŻĄ NA TEMAT NARKOTYKÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

SPOTKANIE Z MŁODZIEŻĄ NA TEMAT NARKOTYKÓW

Data publikacji 01.03.2019

Sztumscy policjanci oraz funkcjonariusze Zakładu Karnego w Sztumie spotkali się z młodzieżą w Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu. Tematem przewodnim spotkania była myśl: „ Sam zdecyduj kim chcesz być i dokonaj wyboru ”, poruszano problematykę związaną z zażywaniem substancji psychoaktywnych. Młodzież mogła zobaczyć pokaz wyszukiwania narkotyków przez psa służbowego funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Wczoraj w Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu policjanci ze sztumskiej komendy oraz funkcjonariusze Służby Więziennej rozmawiali z młodzieżą o narkotykach. Tematem przewodnim spotkania były zagrożenia związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych, a w szczególności dopalaczy. W trakcie prowadzonych rozmów funkcjonariusze podawali przykłady młodych ludzi, którzy kierowani ciekawością, bądź chęcią przypodobania się towarzystwu, spróbowali dopalaczy, a w konsekwencji uzależnili się od nich, tracąc zdrowie a nawet życie. Policjanci przypominali, że zażywanie środków psychoaktywnych, a w szczególności dopalaczy może powodować śmiertelne zatrucia. Mundurowi przybliżyli również młodym ludziom tematykę odpowiedzialności karnej osób nieletnich za popełnione czyny karalne. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie zachowania są przejawami demoralizacji, przypomniano także jak należy zachowywać się na terenie szkoły. Dowiedzieli się również, jakie kary i konsekwencje grożą za wykroczenia i przestępstwa. 


Głównym celem tego spotkania, było zwrócenie uwagi, że życie wolne od substancji psychoaktywnych i przemocy pozwala na uniknięcie kolizji z prawem i chroni przez wieloma życiowymi tragediami. Podczas spotkania młodzież mogła zobaczyć pokaz przygotowany przez przewodnika psa służbowego z Zakładu Karnego w Sztumie.