WYPADKI NA DROGACH POWIATU MALBORSKIEGO – APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

WYPADKI NA DROGACH POWIATU MALBORSKIEGO – APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ

Data publikacji 28.02.2019

Malborscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych i potrącenia pieszego, do których doszło w środę na drogach powiatu malborskiego. W wyniku tych zdarzeń 5 osób z obrażeniami ciała zostało przewiezionych do szpitali. Pamiętajmy, warunki jazdy na drogach są zmienne. Policjanci apelują o ostrożność.

Wczoraj około godziny 9.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku odebrał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 55 w miejscowości Dębina. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Pracujący na miejscu wypadku funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 19-letni mężczyzna kierujący passatem na łuku drogi stracił panowanie na pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu kilkakrotnie dachując. Największe obrażenia w tym wypadku odniósł kierowca, który został przetransportowany śmigłowcem do szpitala, dwie 19-letnie pasażerki także trafiły do szpitala.


Do kolejnego wypadku doszło 20 minut później na drodze krajowej nr 22 w Królewie. 26-letni kierowca pojazdu ciężarowego iveco nie zachował ostrożności podczas wyprzedzania skutera i tyłem ciągniętej przyczepy uderzył w motorowerzystę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. 62-letni kierowca keeweya uderzył w drzewo. Policjanci skierowani do tego zdarzenia po krótkim pościgu zatrzymali 26-latka w okolicach Starego Pola. Funkcjonariusze przeprowadzili badania stanu trzeźwości, które wykazały, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala. Mundurowi zatrzymali kierowcy Iveco prawo jazdy.

Przed godziną 12-tą dyżurny malborskiej komendy odebrał kolejne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, w którym na ul. Piastowskiej w Malborku potrącono kobietę. 49-letni mężczyzna kierujący skodą potrącił 80-letnią pieszą przechodzącą przez ulicę. Kobieta została przewieziona do szpitala w Malborku. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca był trzeźwy. Na miejscu zdarzeń przez kilka godzin pracowali policjanci i technik kryminalistyki. Wykonana przez nich dokumentacja fotograficzna, oględziny pojazdów i zabezpieczone ślady pozwolą śledczym na szczegółowe ustalenie okoliczności i przyczyn tych wypadków.

Pamiętajmy, warunki jazdy na drogach są zmienne. Wbrew pozorom piękna pogoda często nie ułatwia podróży ale powoduje rozkojarzenie uczestników ruchu, a oślepiające kierowców słońce jest przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.