WYMUSIŁ PIERWSZEŃSTWO POLICJANTOM, MIAŁ PRZY SOBIE NARKOTYKI - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

WYMUSIŁ PIERWSZEŃSTWO POLICJANTOM, MIAŁ PRZY SOBIE NARKOTYKI

Data publikacji 28.02.2019

Za posiadanie narkotyków oraz szereg wykroczeń odpowie przed sądem 30 –letni mieszkaniec Słupska. Mężczyzna na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu oznakowanemu radiowozowi. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna posiada narkotyki i jest pod ich wpływem. Dodatkowo policjanci ustalili, że 30-latek posługiwał się nieważnym na terenie Polski prawem jazdy. Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Wczoraj po godzinie 17.00 w Bytowie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego fiatem. Mężczyzna na jednym ze skrzyżowań nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu oznakowanemu radiowozowi.


Jak się okazało fiatem kierował 30–letni mieszkaniec Słupska. Jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem narkotyków. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Badanie narkotesterem wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków. W trakcie czynności mundurowi znaleźli przy 30–latku foliowe woreczki z białym proszkiem. 

Wstępne testy potwierdziły, że jest to amfetamina. Dodatkowo policjanci znaleźli przy mieszkańcu Słupska metalowy kastet, którego posiadanie jest zabronione. Mężczyzna posługiwał się także kanadyjskim prawo jazdy, które nie uprawnia do kierowania pojazdami mechanicznymi na terenie Polski. Auto, którym kierował mężczyzna zostało odholowane na parking strzeżony.

Po zebraniu niezbędnych materiałów śledczy przesłuchają 30–latka. Mężczyzna usłyszy zarzut posiadania środków odurzających, a także popełnionych wykroczeń tj. kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu oraz bez uprawnień, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, a także posiadania wbrew przepisom kastetu.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.