JECHAŁ 137 KM/H W TERENIE ZABUDOWANYM, STRACIŁ PRAWO JAZDY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

JECHAŁ 137 KM/H W TERENIE ZABUDOWANYM, STRACIŁ PRAWO JAZDY

Data publikacji 28.02.2019

Policjanci z drogówki zatrzymali wczoraj w Kołdowie w gminie Człuchów kierującego osobowym mercedesem 22-letniego mieszkańca Człuchowa, który w terenie zabudowanym jechał 137 km/h. Kierowca stracił na 3 miesiące prawo jazdy, dodatkowo otrzymał 10 pkt. karnych i mandat w wysokości 400 zł.

Policjanci z drogówki, realizowali wczoraj działania "Bezpieczny pieszy" I podczas pomiaru prędkości w Kołdowie zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa, który w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 137 km/h. Zatrzymany kierowca, 22-letni mieszkaniec Człuchowa, nie potrafił logicznie wytłumaczyć, dlaczego tak szybko jechał przez wieś, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h. 22-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 400zł, otrzymał 10 pkt. karnych, stracił również na trzy miesiące prawo jazdy.


Funkcjonariusze apelują o zdrowy rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów drogowych, przypominają również, że przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy i 10 punktami karnymi.