STRACIŁ PANOWANIE NAD POJAZDEM I UDERZYŁ W DRZEWO, BYŁ NIETRZEŹWY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

STRACIŁ PANOWANIE NAD POJAZDEM I UDERZYŁ W DRZEWO, BYŁ NIETRZEŹWY

Data publikacji 27.02.2019

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku pomiędzy Miastkiem a Trzcinnem. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że kierujący fordem na zakręcie najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w drzewo. Jak się okazało 46 – latek w organizmie miał ponad 1,2 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Wczoraj po godzie 7.00 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku na drodze Miastko – Trzcinno. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze. Mundurowi, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący fordem na zakręcie najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Mężczyzna jechał sam. Został przewieziony do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak się okazało 46 – letni kierowca forda był nietrzeźwy. Mężczyzna w organizmie miał ponad 1,2 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Samochód, którym kierował został odholowany na parking strzeżony. 


Kierujący fordem w najbliższym czasie zostanie przesłuchany. Śledczy przedstawią mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.