Wiadomości

DOZÓR POLICYJNY, ZAKAZ ZBLIŻANIA I NAKAZ OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO ZA ZNĘCANIE

Data publikacji 26.02.2019

Tczewscy policjanci zatrzymali 24-latka, który stosował przemoc domową. Według ustaleń mundurowych wynika, że sprawca wszczynał awantury domowe, podczas których stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec matki oraz groził jej śmiercią. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj funkcjonariusze doprowadzili 24-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego.

23 lutego br. tczewscy policji otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań dochodzi do awantur domowych, podczas których stosowana jest przemoc. Mundurowi zajmujący się sprawą ustalili, że sprawca podczas awantur stosuje przemoc fizyczną i psychiczną wobec matki oraz grozi jej śmiercią. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że takie zachowanie mężczyzny trwa już od dłuższego czasu. W związku z tym zgłoszeniem policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który miał związek z tym przestępstwem. Zatrzymany przez funkcjonariuszy mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnej celi.


Wczoraj policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut dotyczący znęcania się fizycznego i psychicznego nad matką. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec 24-latka dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec innych osób.