PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ, ZOSTALI ZATRZYMANI - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ, ZOSTALI ZATRZYMANI

Data publikacji 26.02.2019

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku prowadzą wzmożone działania dotyczące bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg. Kontrolują teren również nieoznakowanymi radiowozami z wideorejestratorem. Tylko jednego dnia mundurowi zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym w Lęborku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami jeden z kierowców stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci ruchu drogowego prowadzą kontrole na drogach powiatu lęborskiego ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów i przestrzegają ograniczeń prędkości. Tylko jednego dnia (21.02 br.) mundurowi zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym w Lęborku. W pierwszym przypadku kierujący pojazdem osobowym przekroczył prędkość o 46 km/h w obszarze zabudowanym na ul. Słupskiej, a kolejny kierowca przekroczył prędkość o 57 km/h na ul. Zwycięstwa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące.


Funkcjonariusze zatrzymali jednemu kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące. Obaj mężczyźni otrzymali za swoje wykroczenia punkty karne oraz mandaty. Apelujemy do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę oraz przestrzeganie przepisów.