POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI WYPADKU POD KWIDZYNEM - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI WYPADKU POD KWIDZYNEM

Data publikacji 26.02.2019

Policjanci z kwidzyńskiej komendy pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę na trasie Mareza-Nowy Dwór. 43-latek kierujący citroenem na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do zderzenia się z kierowcą audi. Cztery osoby zostały przewiezione do szpitala. Teraz policjanci szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W niedzielę około godz. 16.00 kwidzyńscy policjanci zostali powiadomieni, że na trasie Mareza - Nowy Dwór doszło do wypadku drogowego. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci i inne służby ratunkowe. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny a także sporządzili dokumentację fotograficzną. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy, 43-letni mieszkaniec gm. Prabuty kierujący citroenem w stronę Nowego Dworu na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas jezdni a następnie zderzył się z jadącym 18-letnim kierowcą audi. Wszyscy uczestnicy zdarzenia tj. kierowca audi i citroena a także dwoje pasażerów citroena 34-letnia kobieta i 19-letni mężczyzna, zostali przewiezieni do szpitala. Od kierującego citroenem została pobrana krew do badań z uwagi na to, iż wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Kierowca audi był trzeźwy. Dokładne przyczyny zdarzenia pozwoli ustalić policyjne postępowanie.


Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem w związku ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, które powodują m.in. śliską nawierzchnię i trudne warunki drogowe. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.