POMORSCY POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA „SMOG” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POMORSCY POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA „SMOG”

Data publikacji 26.02.2019

W najbliższą środę, 27 lutego, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Smog”. Ich celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów uciążliwych dla środowiska. Mundurowi wykorzystają specjalistyczny sprzęt, który pozwoli na dokładną analizę składu spalin.

W najbliższą środę pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Smog”. Eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz najbardziej uciążliwych dla środowiska to ich główny cel. Policjanci wyposażeni w urządzenia do analizy składu spalin, będą dokładnie kontrolować stan techniczny pojazdu. Zwrócą także uwagę na emitowany hałas, wyciek płynów eksploatacyjnych, stan opon, oświetlenia, sprawność hamulców i inne usterki mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo lub środowisko. Każdy kontrolowany kierowca zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.


Poruszanie się pojazdem niesprawnym technicznie może skutkować zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. W przypadku ujawnienia rażących usterek, pojazd zostanie usunięty z drogi.