DZIĘKI SZYBKIEJ REAKCJI POLICJANTÓW NIE DOSZŁO DO TRAGEDII - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

DZIĘKI SZYBKIEJ REAKCJI POLICJANTÓW NIE DOSZŁO DO TRAGEDII

Data publikacji 25.02.2019

Policjanci z Kościerzyny zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mieszkańców naszego miasta, którzy podpalili śmietniki i zniszczyli elewację sklepu. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii, gdyż od palących śmietników zaczęła się palić również elewacja sklepu, a strażacy, którzy przyjechali na miejcie, ugasili pożar.

25 lutego tuż po północy policjanci patrolujący miasto zauważyli ogień wydobywający się ze śmietników przy jednym ze sklepów na ul. Kamiennej. Natychmiast podjechali bliżej i zauważyli, jak dwóch mężczyzn na widok radiowozu zaczęło uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za nimi, w międzyczasie powiadomili dyżurnego o zaistniałym wydarzeniu oraz straż pożarną. Po kilkuset metrach mężczyzn zatrzymano. 29-latek i 22-latek spędzili noc w policyjnym areszcie. 


Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii, gdyż od palących śmietników zaczęła się palić elewacja sklepu. Strażacy, którzy przyjechali na miejcie, szybko ugasili pożar w zalążku. Trwa szacowanie strat, które wyrządził pożar. Za to przestępstwo sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.