POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU ŚMIERTELNEGO WYPADKU DROGOWEGO - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU ŚMIERTELNEGO WYPADKU DROGOWEGO

Data publikacji 25.02.2019

Policjanci z Kwidzyna wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek na trasie Kwidzyn-Sadlinki. Kierujący dostawczym vw zderzył się czołowo z audi oraz uderzył w jadącego za audi opla. Kierowca audi poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierujący vw i oplem zostali przetransportowani do szpitali w Grudziądzu i Kwidzynie. Policjanci szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o ostrożność.

W piątek (22.02.br.) około godz. 11.00 dyżurny kwidzyńskiej komendy został powiadomiony, że na prostym odcinku drogi przed Sadlinkami doszło do czołowego zderzenia się dostawczego vw i osobowego audi. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci oraz inne służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący dostawczym vw 21-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego na prostym odcinku drogi jadąc w kierunku Sadlinek, chcąc wyprzedzić dostawczego fiata zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka audi oraz uderzył w jadącego bezpośrednio za audi opla. W wyniku zderzenia kierujący audi, 58-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego poniósł śmierć na miejscu. Kierujący vw z urazem kręgosłupa został przewieziony karetką pogotowia do szpitala w Grudziądzu, natomiast kierujący oplem, 54-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego, z ogólnymi potłuczeniami do szpitala w Kwidzynie. 


Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Na czas prowadzonych działań oraz czynności dochodzeniowych ruch na drodze został zablokowany. 

Teraz śledczy z Kwidzyna szczegółowo wyjaśniają wszystkie przyczyny i okoliczności tego wypadku. Apelujemy do kierowców o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Jezdnia o tej porze roku często bywa oblodzona i śliska. Pamiętajmy również o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Wspólnie zadbajmy o to, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego bezpiecznie dotarli do celu.