NIETRZEŹWY KIEROWCA PRÓBOWAŁ PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

NIETRZEŹWY KIEROWCA PRÓBOWAŁ PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW

Data publikacji 25.02.2019

Policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali 22 – letniego nietrzeźwego kierowcę, który próbował wręczyć im „łapówkę” w zamian za odstąpienie od jego zatrzymania. Mężczyzna w trakcie kontroli odmówił podania swoich danych, a za odstąpienie od czynności służbowych proponował mundurowym przyjęcie korzyści majątkowej. Jak się okazało 22-latek był również poszukiwany. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego gdyńskiej komendy w trakcie patrolowania jednej z ulic centrum Gdyni zauważyli kierowcę, którego zachowanie za kierownicą stwarzało wrażenie, że może być pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, a badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało przeszło promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna nie podał swoich danych kontrolującym go policjantom, a dodatkowo próbował im wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych z jego udziałem i zwolnienie go. Kierowca został zatrzymany, a policjanci ustalili jego dane osobowe. Mężczyzną okazał się 22-letni mieszkaniec województwa Warmińsko-Mazurskiego poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary kilkudziesięciu dni pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 


W miniony weekend mundurowi z gdyńskiej drogówki zatrzymali jeszcze sześciu innych kierowców prowadzących swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości. W tym czasie zatrzymali również 11 kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o przynajmniej 50 km/h. Wszystkim tym kierowcom zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami.