57-LATEK ZATRZYMANY ZA POSIADANIE BRONI PALNEJ - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

57-LATEK ZATRZYMANY ZA POSIADANIE BRONI PALNEJ

Data publikacji 22.02.2019

Policjanci z Człuchowa zatrzymali wczoraj mieszkańca gminy Rzeczenica za znęcanie się nad swoją partnerką. Podczas zatrzymania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli u niego w domu broń palną własnej produkcji z tłumikiem, amunicję oraz inne części do broni palnej. Jeszcze dziś sąd w Człuchowie zadecyduje o zastosowaniu aresztu tymczasowego wobec zatrzymanego 57-latka.

Kryminalni pojechali wczoraj do jednej z miejscowości w gminie Rzeczenica w celu zatrzymania mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad swoją partnerką. Policjanci, gdy znaleźli się w domu podejrzanego postanowili sprawdzić, czy nie trzyma on w mieszkaniu przedmiotów, których posiadanie jest zabronione. Okazało się, że mężczyzna ma w domu broń długą własnej produkcji z tłumikiem, ostrą amunicję, dwa dodatkowe tłumiki własnej produkcji i inne części do broni palnej. 


Zatrzymany mieszkaniec gminy Rzeczenica został przewieziony do komendy w Człuchowie. Jeszcze dziś usłyszy zarzut znęcania się nad swoją partnerką oraz zarzut posiadania amunicji i broni palnej, za co grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. 

Prawdopodobnie jeszcze dziś Sąd Rejonowy w Człuchowie zadecyduje o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec zatrzymanego mężczyzny.