W SAMOCHODZIE PRZEWOZIŁ NARKOTYKI, ZOSTAŁ ZATRZYMANY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

W SAMOCHODZIE PRZEWOZIŁ NARKOTYKI, ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Data publikacji 22.02.2019

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 28-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i przejęli prawie 2,5 kg marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zdobyli informację, że jeden z mieszkańców Gdańska ma przewozić znaczną ilość marihuany. Przeprowadzone przez policjantów ustalenia doprowadziły do sprecyzowania informacji o samochodzie jakim miały być najprawdopodobniej przewożone narkotyki i osobie związanej z tym przestępczym procederem.


Weryfikując te informacje, na jednej z ulic Gdańska, funkcjonariusze zatrzymali kierującego audi 28-latka. W samochodzie, którym jechał zatrzymany mężczyzna policjanci znaleźli sportową torbę, w której znajdowały się cztery hermetycznie zapakowane paczki z suszem roślinnym – było to około 2 kilogramów marihuany. Kolejne pół kilograma narkotyków policjanci znaleźli podczas przeszukania piwnicy należącej do zatrzymanego. Tam zabezpieczono pięć foliowych paczek z marihuaną.

Zabezpieczone narkotyki przekazano biegłemu do badań, a zatrzymanego mężczyznę przewieziono do komendy. 
28-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.