UDERZYŁ W LATARNIĘ, BYŁ NIETRZEŹWY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

UDERZYŁ W LATARNIĘ, BYŁ NIETRZEŹWY

Data publikacji 22.02.2019

Kara 2 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Bytowa. Mężczyzna pomimo, że był nietrzeźwy wsiadł za kierownicę samochodu. Na drodze krajowej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię uliczną. Jak się okazało 45 – latek w organizmie miał ponad promila alkoholu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, a za swoje czyny odpowie przed sądem.

Dzisiaj rano dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o kolizji na drodze krajowej nr 20 pomiędzy Bytowem a Mądrzechowem. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Mundurowi, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący kią najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych. 45 – latek stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze, uderzył w latarnię i wjechał do rowu. Jak się okazało kierujący był nietrzeźwy. Mężczyzna w organizmie miał ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 

Bytowianin w najbliższym czasie zostanie przesłuchany. Śledczy przedstawią mu zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. 

W czasie kiedy mundurowi wykonywali czynności w tył ich radiowozu uderzył kierujący peugeotem. 62 – latek prawdopodobniej nie zachował szczególnej ostrożności. Mężczyzna był trzeźwy. W tej kolizji nikt nie został poszkodowany. 62 – latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem. 

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.