Wiadomości

UKRADLI LAMPY OŚWIETLAJĄCE ZABYTKOWE MURY W DEBRZNIE, ZOSTALI ZATRZYMANI

Data publikacji 21.02.2019

Wczoraj policjanci z Debrzna zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież dwóch projektorów LED oświetlających zabytkowe mury w mieście. Funkcjonariusze pracujący w Debrznie sami zauważyli, że mury przestały być oświetlane, dotarli do właścicieli oświetlenia, a gdy okazało się, że zniknęły 2 lampy ustalili kto dokonał ich kradzieży i odzyskali urządzenia. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Debrzna, którzy na co dzień patrolują miasto zauważyli, że w nocy zabytkowe mury miasta przestały być oświetlane, skontaktowali się ze stowarzyszeniem, które jest właścicielem oświetlenia i okazało się, że ktoś ukradł dwa projektory LED warte łącznie 5 tys. złotych. Wczoraj policjanci pracując nad sporawą wytypowali osoby, które mogły dokonać takiej kradzieży. Typowania okazały się trafne, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 30 lat, mieszkańców gminy Debrzno, przeszukali należące do nich mieszkania i znaleźli skradzione lampy, po jednej u każdego z nich. 


W ten sam dzień obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży projektorów, obaj przyznali się do winy. Za takie przestępstwo grozi w Polsce kara do 5 lat pozbawienia wolności.