POŚCIG ZA RECYDYWISTA, W SAMOCHODZIE MIAŁ KRADZIONE PRZEDMIOTY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POŚCIG ZA RECYDYWISTA, W SAMOCHODZIE MIAŁ KRADZIONE PRZEDMIOTY

Data publikacji 21.02.2019

Wczoraj po południu gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali recydywistę, który był poszukiwany i ukrywał się przed organami ścigania. 42-latek wpadł w ręce policjantów na skutek pościgu, po tym, jak nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu i ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Dodatkowo gdańszczanin był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 4 lat. Wydano też za nim list gończy i nakaz doprowadzenia za popełnione przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i podrobienia dokumentów. W aucie zatrzymanego policjanci znaleźli m.in. kradziony telefon i dwie tablice rejestracyjne.

Wczoraj przed godziną 17:00 w rejonie skrzyżowania ulicy Podwale Przedmiejskie i Siennickiej policjanci ruchu drogowego zauważyli dwóch mężczyzn stojących przy samochodach. Kiedy funkcjonariusze podjechali do nich, by sprawdzić co się stało, kierowca bmw wskazał policjantom kierowcę daewoo i powiedział im że mężczyzna jest nietrzeźwy. Na te słowa kierujący daewoo wsiadł do auta i pomimo wyraźnych poleceń policjantów do zatrzymania, zaczął uciekać. Funkcjonariusze włączyli sygnał świetlne i dźwiękowe i rozpoczęli pościg. Przekazali dyżurnemu komunikat o uciekającym kierowcy i do działań włączyły się inne patrole policji. Kierujący widząc kolejny radiowóz, przyśpieszył i zaczął uciekać ulicą Opłotki. Po kilkuset metrach pościgu na ul. Zawodzie, policjanci zatrzymali 42-latka, który kierował daewoo. Podczas rozmowy z mężczyzną funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Wstępne badanie trzeźwości potwierdziło to. Podczas sprawdzania danych kierującego okazało się, że gdańszczanin ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Dalsza kontrola wykazała, że 42-latek figurował w bazie osób poszukiwanych w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Był poszukiwany przez gdański sąd do sprawy kradzieży z włamaniem i niestosowania się do zakazu sądowego, za które sąd orzekł łączną karę pozbawienia wolności w wymiarze 4 lat. Ponadto sąd w Gdańsku wydał za mężczyzną list gończy i nakaz doprowadzenia. Zatrzymany gdańszczanin podejrzany jest o popełnienie takich przestępstw jak kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i podrobienie dokumentów. 


Podczas przeszukania auta, którym kierował zatrzymany, policjanci znaleźli i zabezpieczyli dwie kradzione tablice rejestracyjne i skradziony na terenie Gdyni telefon. Funkcjonariusze zabezpieczyli też lejek do paliwa, wąż techniczny do benzyny i parę rękawic – przedmioty, które mogły służyć do popełnienia czynu zabronionego. 

Policjanci cały czas wyjaśniają okoliczności tej sprawy. 42-letni Gdańszczanin został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwieje, najprawdopodobniej usłyszy zarzuty za popełnione przestępstwa niezatrzymania się do kontroli, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i za niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Zgodnie z dyspozycjami sądu mężczyzna zostanie też umieszczony w zakładzie karnym lub areszcie.