NOWY KOMENDANT JEDYNEJ W SWOIM RODZAJU JEDNOSTKI POLICJI W KRAJU - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

NOWY KOMENDANT JEDYNEJ W SWOIM RODZAJU JEDNOSTKI POLICJI W KRAJU

Data publikacji 20.02.2019

Wczoraj w Komisariacie Policji w Juracie na stanowisko szefa tej jedynej w swoim rodzaju jednostki Policji w kraju powołany został asp.szt. Marek Grabowski. Jedynej w kraju, bo z trzech stron otoczonej wodą: Morzem Bałtyckim i Zatoką Gdańską i Pucką. Obszar, jaki obejmie pod władanie nowy komendant to obszar typowo turystyczny, gdzie w okresie sezonu letniego przebywa nawet 400 tys. turystów w stosunku do niemal 10 tys. mieszkańców.

Komisariat Policji w Juracie to jedyna w swoim rodzaju jednostka Policji w kraju. Zasięgiem swojego działania obejmuje teren niemal całego Półwyspu Helskiego: od Helu do Chałup i do tego z trzech stron otoczona jest trzema akwenami wodnymi: Morzem Bałtyckim, Zatoką Gdańską i Zatoka Pucką. Wczoraj ta specyficzna jednostka miała małą uroczystość: wprowadzenie nowego komendanta, został nim asp.szt. Marek Grabowski powołany na to stanowisko przez Komendanta Powiatowego Policji w Pucku insp. Rafała Kwapisiewicza.


Bycie szefem jest tam nie lada wyzwaniem, jednym z nich jest zabezpieczenie sezonu letniego, podczas którego ilość turystów sięga 400 tys. w stosunku do niemal 10 tys. stałych mieszkańców. Asp.szt. Marek Grabowski to doświadczony policjant z prawie 20 letnim stażem służby. Zaczynał w prewencji, ale większość czasu poświęcił się pracy w pionie dochodzeniowo – śledczym i kryminalnym. Nowy komendant zapowiada ciężka pracę nad bezpieczeństwem.