W FERIE BEZPIECZNIE I WESOŁO Z POLICJANTAMI - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

W FERIE BEZPIECZNIE I WESOŁO Z POLICJANTAMI

Data publikacji 20.02.2019

Lęborscy policjanci odwiedzili dzieci w świetlicy miejskiej w Lęborku, gdzie w ramach ferii zimowych organizowane są dla najmłodszych zajęcia sportowe oraz integracyjne. Podczas wizyty funkcjonariusze zagrali z dziećmi w gry planszowe oraz omawiali zasady bezpieczeństwa w domu i poza domem podczas ferii zimowych. Na koniec spotkania dzieci chętnie obejrzały sprzęt policyjny.

Spotkanie w świetlicy miejskiej z dziećmi które ferie w mieście, zostało zorganizowane przez Streetworkera z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lęborku oraz policjantów z komendy w Lęborku. Podczas spotkania, mundurowi omówiła zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych oraz zagrali z dziećmi w grę planszową. Ponadto dzieci przypomniały sobie zasady zachowania na drodze, ale również jak zachowywać się w dużych skupiskach ludzi. Dzieciaki zobaczyły również, jak wygląda od środka radiowóz oraz sprzęt, jakim na co dzień posługują się w służbie policjanci. Dzieci miały bardzo dużą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Chętnie brały udział w ćwiczeniach i zadaniach o bezpieczeństwie. 


Tego typu prewencyjne działania, szczególnie w okresie ferii zimowych mają sprzyjać bezpiecznemu i ciekawemu spędzaniu czasu przez dzieci i młodzież, ale również ograniczyć przykre zdarzenia z udziałem młodych ludzi.