POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO

Data publikacji 20.02.2019

Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Przerębska Huta. W wyniku zderzenia motorowerzysty z osobowym volkswagenem, kierowca jednośladu doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

Wczoraj wieczorem dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Przerębskiej Hucie. Jak wynikało ze zgłoszenia w zdarzeniu uczestniczył motorowerzysta i auto osobowe.


Do wypadku doszło kilka minut po godzinie 18.00. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze, w jadącego w kierunku Szczodrowa volkswagena uderzył jadący w przeciwnym kierunku motorowerzysta. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznał 44-letni kierowca jednośladu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierujący golfem był trzeźwy. Od motorowerzysty pobrano krew w celu przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację procesową oraz zabezpieczyli ujawnione na miejscu ślady, które mogą okazać się pomocne w ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Pośpiech i rutyna na drodze to bezpośrednie przyczyny wielu kolizji i wypadków. Nie zapominajmy o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. Bądźmy czujni, a swoją uwagę skupmy na prowadzeniu pojazdu i sytuacji na drodze. Pamiętajmy, aby zawsze dostosowywać prędkość do warunków drogowych, natężenia ruchu, naszych umiejętności oraz stanu technicznego pojazdu jakim się poruszamy.