ODPOWIEDZĄ ZA PRÓBĘ WŁAMANIA DO PIWNICY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ODPOWIEDZĄ ZA PRÓBĘ WŁAMANIA DO PIWNICY

Data publikacji 19.02.2019

Policjanci z Kociewia przedstawili dzisiaj zarzuty w sprawie usiłowania kradzieży z włamaniem. Usłyszało je dwóch mieszkańców gminy Lubichowo w wieku 18 i 22 lat, którzy ubiegłej nocy próbowali okraść piwnicę w jednym z miejscowych budynków. Wytypowani przez mundurowych sprawcy zostali doprowadzeni do starogardzkiej komendy, gdzie spędzili noc w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

Kara do 10 lat więzienia grozi 18 i 22 -letniemu mieszkańcowi gminy Lubichowo, którzy próbowali okraść piwnicę. Do zdarzenia doszło w nocy z 17 na 18 lutego br. w jednym z budynków mieszkalnych. Sprawcy pokonali zabezpieczenie drzwi i przygotowali do wyniesienia znajdujące się w pomieszczeniu markowe elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 2 tys. zł. Na szczęście złodzieje prawdopodobnie zostali spłoszeni bo pozostawili na miejscu zdarzenia swoją torbę, a w niej spakowane i gotowe do wyniesienia łupy.


Poinformowani o tym zdarzeniu funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Technik policyjny wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ujawnione ślady kryminalistyczne. Mundurowi zdobyli również informacje, które naprowadziły ich na trop osób podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa.

Już po dwóch godzinach od przyjęcia zawiadomienia o popełnionym przestępstwie policjanci z Lubichowa zatrzymali podejrzanych mężczyzn. Dwaj mieszkańcy gminy Lubichowo w wieku 18 i 22 lat zostali doprowadzeni do starogardzkiej komendy. Dzisiaj śledczy przedstawili im zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem. W najbliższym czasie podejrzani staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwo.