ARESZT DLA 28-LATKA ZA NARKOTYKI I KRADZIEŻ - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ARESZT DLA 28-LATKA ZA NARKOTYKI I KRADZIEŻ

Data publikacji 19.02.2019

Policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który miał przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze sprawdzając narkotestem zabezpieczona substancję okazało się, że mężczyzna miał amfetaminę. Zatrzymany 28-latek od zeszłego roku dwa razy już był zatrzymywany przez policjantów i w tym czasie również miał narkotyki. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany mężczyzna ma związek z przestępstwem kradzieży. Wczoraj mundurowi doprowadzili mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania do prokuratury, gdzie usłyszał łącznie 4 zarzuty dotyczące posiadania narkotyków oraz kradzieży. Za wszystkie te czyny będzie on odpowiadał w warunkach recydywy. Decyzją sądu 28-latek został tymczasowo aresztowany.

17 lutego br. o godzinie 0.30 policjanci podczas patrolu jednej z ulic o w Tczewie zauważyli mężczyznę, którego zachowanie zwróciło ich uwagę. Mundurowi podejrzewając, że mężczyzna może mieć zakazane środki postanowili go wylegitymować. W trakcie policyjnych czynności stróże prawa potwierdzili swoje przypuszczenia i znaleźli w odzieży 28-latka czarny worek, w którym były zawiniątka folii aluminiowej z proszkiem koloru białego. Funkcjonariusze zabezpieczone substancje wstępnie zbadali narkotestem, który wykazał, że jest to amfetamina. 


Mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo okazało się że zatrzymany mężczyzna 21 grudnia zeszłego roku oraz 12 lutego br. był zatrzymywany przez policjantów i w tym czasie również miał zakazane środki. Funkcjonariusze ustalili również, że 28-latek miał związek z przestępstwem kradzieży perfum w jednym ze sklepów na terenie Tczewa. Wczoraj mundurowi doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał 4 zarzuty dotyczące posiadania narkotyków oraz kradzieży. Z uwagi na wcześniej popełnione podobne przestępstwa oraz odbywanie wyroku pozbawienia wolności, zarzuty te 28-latek usłyszał w recydywie. Prokurator po przesłuchaniu podejrzanego skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i recydywista najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Popełnienie tych czynów w warunkach recydywy skutkuje tym, że sąd może zwiększyć karę o połowę.