Wiadomości

ODPOWIE ZA ZNIEWAŻENIE I NARUSZENIE NIETYKALNOŚCI CIELESNEJ RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

Data publikacji 19.02.2019

Za naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie funkcjonariuszy publicznych odpowie 47-latek. Mężczyzna ubliżał ratownikom medycznym, którzy chcieli udzielić mu pomocy i zaatakował ich. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali agresywnego i pijanego mężczyznę, który wczoraj usłyszał zarzuty.

W niedzielę wieczorem policjanci z Nowego Portu otrzymali zgłoszenie o tym, że załoga karetki pogotowia potrzebuje pomocy przy agresywnym i nietrzeźwym mężczyźnie. Funkcjonariusze, którzy pojechali we wskazane miejsce ustalili, że pogotowie wezwane zostało do mężczyzny, który źle się poczuł. Podczas udzielania mu pomocy mężczyzna zaczął wyzywać ratowników, ubliżać im, jednego z nich miał chwycić za szyję, drugiego uderzyć.


Ratownicy w związku z agresywnym zachowaniem pacjenta poprosili o pomoc policjantów. Funkcjonariusze, w wyniku przeprowadzonej interwencji zatrzymali 47-latka i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu 47-latek usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.