SPRAWCY WŁAMANIA NA PLEBANIĘ ZATRZYMANI - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

SPRAWCY WŁAMANIA NA PLEBANIĘ ZATRZYMANI

Data publikacji 19.02.2019

Zarzuty kradzieży i włamania do plebani na terenie powiatu sztumskiego usłyszało dwóch mieszkańców gminy Stary Targ. Mężczyźni w lutym okradli plebanie zabierając z niej biżuterię wartą ponad trzy tysiące złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, za te przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 12 lutego na terenie powiatu sztumskiego. Dwóch mężczyzn, po wcześniejszym wyważeniu okna w plebanii weszli do środka i ukradli biżuterię wartą ponad trzy tysiące złotych. Mundurowi kilka godzin po zdarzeniu ustalili podejrzanych o tą kradzież dwóch mężczyzn. Okazali się nimi 21-latek i 22-latek mieszkający w jednej z miejscowości z gminy Stary Targ. Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Dodatkowo podczas zatrzymania mundurowi znaleźli przy mieszkańcach powiatu narkotyki.


Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież do lat 10. Za posiadanie narkotyków zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.