SPOTKANIE POLICJANTÓW Z DZIEĆMI W FERIE - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

SPOTKANIE POLICJANTÓW Z DZIEĆMI W FERIE

Data publikacji 19.02.2019

Lęborscy policjanci odwiedzili dzieci w Leśnicach, gdzie w ramach ferii zimowych organizowane są dla najmłodszych zajęcia w świetlicy wiejskiej. Podczas wizyty funkcjonariusze omawiali zasady bezpieczeństwa w domu i poza domem podczas ferii zimowych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.

Dbając o najmłodszych mieszkańców powiatu lęborskiego w związku z trwającym czasem ferii zimowych policjanci ruchu drogowego i profilaktyk społeczny spotykają się z dziećmi i młodzieżą i rozmawiają na temat bezpieczeństwa. Ostatnio do takiego spotkania doszło w Leśnicach w świetlicy wiejskiej. Funkcjonariusze opowiadali najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu oraz tłumaczyli, jakie zachowania są bezpieczne. Mundurowi objaśniali, że zamarznięte sadzawki, jeziora i stawy to nie są miejsca do zabawy. Wyjaśnili dzieciom, że na sankach można zjeżdżać z górek, które są daleko od drogi oraz że nie wolno rzucać śnieżkami w przejeżdżające samochody. Tłumaczyli dzieciom, co robić, kiedy do drzwi puka lub na zewnątrz zaczepia dziecko osoba obca.


Dodatkowym zagadnieniem było omówienie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z chodnika czy pobocza drogi, oraz wspominali i zachęcali do noszenia przez dzieci elementów odblaskowych. 

Podczas spotkania dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek mundurowych, z chęcią oglądały sprzęt policyjny a na zakończenie zadawały pytania.