POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO

Data publikacji 18.02.2019

Kościerscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielę w godzinach wieczornych na trasie Olpuch - Wdzydze Tucholskie. Na prostym odcinku drogi zderzyły się dwa pojazdy - seat i suzuki . W wyniku zdarzenia kierujący i pasażerka suzuki ponieśli śmierć na miejscu. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

W niedzielę dyżurny kościerskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Olpuch - Wdzydze Tucholskie. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.


Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierujący pojazdem seat, mężczyzna w wieku 21 lat, na prostym odcinku drogi, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia czołowego z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki suzuki, kierowanym przez mężczyznę w wieku 49 lat mieszkaniec powiatu kartuskiego. Kierujący suzuki jak i pasażerka kobieta w wieku 46 lat ponieśli śmierć na miejscu. Pojazdem suzuki ponadto podróżowała dwójka dzieci w wieku 4 i 15 lat. Dzieci i kierujący pojazdem seat z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Na miejscu przebadano kierującego seatem - trzeźwy.

Mundurowi pracując na miejscu wypadku zabezpieczyli ślady zdarzenia. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną, pomiary oraz szkic miejsca zdarzenia. Na polecenie prokuratora samochody zostały zabezpieczone do szczegółowych badań.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku i apelują o ostrożność na drodze.