ARESZT ZA ROZBÓJ DLA 41-LETNIEGO RECYDYWISTY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ARESZT ZA ROZBÓJ DLA 41-LETNIEGO RECYDYWISTY

Data publikacji 18.02.2019

Działania policjantów z Komisariatu policji w Czersku doprowadziły do zatrzymania osoby podejrzewanej o rozbój, do którego w okolicach jednego z osiedli w tym mieście. Według ustaleń śledczych sprawca w minionym tygodniu uderzył w tył głowy mieszkańca powiatu bytowskiego, a następnie ukradł portfel z pieniędzmi i dokumentami. Funkcjonariusze ustalili sprawcę napadu i doprowadzili 41-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące rozboju, za co sąd aresztował go na dwa miesiące.

12 lutego br. do Komisariatu Policji w Czersku zgłosił się mieszkaniec powiatu bytowskiego, który poinformował policjantów, że został napadnięty przez nieznanego mu mężczyznę, który uderzył go w tył głowy, a w chwili kiedy stracił przytomność został mu skradziony z kieszeni portfel z dokumentami oraz pieniędzmi. Po tym zdarzeniu sprawca napadu uciekł w nieznanym kierunku.

Policjanci przyjmujący zgłoszenie ustalili rysopis sprawcy i zaczęli go poszukiwać. Intensywna praca czerskich funkcjonariuszy zajmujących się tym zdarzeniem doprowadziła do ustalenia tożsamość mężczyzny, który mógł mieć związek z tym przestępstwem. Już następnego dnia udało się zatrzymać 41-letniego sprawcę rozboju, którego policjanci zauważyli na jednej z ulic miasta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci w trakcie dalszych czynności do tej sprawy, odzyskali portfel i dokumenty pokrzywdzonego.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Sąd na wniosek prokuratora aresztował go na najbliższe dwa miesiące. 

Za to przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, jednak 41-latkowi może grozić nawet 18 lat więzienia, ponieważ dopuścił się czynu zabronionego jak się okazało w warunkach recydywy.