POLICJANCI ZATRZYMALI GRAFFICIARZA - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI ZATRZYMALI GRAFFICIARZA

Data publikacji 15.02.2019

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 23-letniego obywatela Szwecji, który zniszczył elewację wiaduktu kolejowego. W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia i poniesienie kosztów naprawy.

W środę policjanci z gdańskiej komendy odebrali zgłoszenie o tym, że młody mężczyzna maluje sprayem napis na elewacji wiaduktu kolejowego. Policjanci natychmiast pojechali w to miejsce, napis który znaleźli był świeży, użyta przez sprawcę farba nie zdążyła jeszcze wyschnąć i policjanci podejrzewali, że grafficiarz może być w pobliżu. Funkcjonariusze zaczęli przeczesywać pobliskie tereny znajdujące się przy torowisku i już po chwili wypatrzyli młodego mężczyznę stojącego przy jednym z budynków, który na ich widok schował jakiś przedmiot do plecaka i próbował uciec.


Policjanci natychmiast ruszyli w jego kierunku i zatrzymali go. W trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli markery, kilka puszek z farbą oraz końcówki rozpylające farbę. Policjanci znaleźli przy mężczyźnie również środki odurzające, które zostały przekazane do dalszej analizy. Zatrzymany 23-letni obywatel Szwecji spędził noc w policyjnym areszcie.

Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo – śledczej oraz policyjny technik, którzy przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna działał również w innych dzielnicach. 

Sprawca usłyszał zarzuty dotyczące zniszczeni mienia i poosiadania środków odurzających. Pokrzywdzony wycenił straty na ponad 4 tys. zł. 

Mężczyzna skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze i o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd może zastosować również obowiązek poniesienia kosztów naprawy wyrządzonych szkód. 

Posiadanie środków odurzających jest przestępstwem zagrożonym kara do 3 lat więzienia.