POLICJANCI ZATRZYMALI WŁAMYWACZA - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI ZATRZYMALI WŁAMYWACZA

Data publikacji 15.02.2019

Policjanci z malborskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o dokonanie włamania do niezamieszkanego budynku. Złodziej ukradł z wnętrza metalowe sprzęty gospodarstwa domowego o wartości 1000 złotych. Wczoraj 56-latek usłyszał zarzut. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W środę około godziny 21.00 dyżurny malborskiej komendy odebrał zgłoszenie od właściciela jednego z domów na terenie miasta, że w budynku jest wybita szyba i prawdopodobnie ktoś włamał się do środka. 


Natychmiast na miejsce pojechali policjanci, którzy wewnątrz budynku zastali 56-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że budynek od jakiegoś czasu był niezamieszkany, a właściciel przyjeżdżał na posesję sporadycznie. Sprawca wykorzystując ten fakt wybił szybę w oknie i z wnętrza budynku ukradł metalowe sprzęty, które nadawały się na złom. 

Złodziej padły klamki, zlewy, wężyki do wody i kuchenki gazowej, wanna, pralka, brama wjazdowa na posesję i elementy pieca o łącznej wartości 1000 zł. Funkcjonariusze przesłuchali świadków i wykonali oględziny. Mundurowi zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie. 

Wczoraj śledczy przedstawili 56-latkowi zarzut kradzieży z włamaniem. Policjanci cały czas pracują nad odzyskaniem skradzionego mienia. Za to przestępstwo grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.