ARESZT DLA 66-LATKA ZA GROŹBY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ARESZT DLA 66-LATKA ZA GROŹBY

Data publikacji 15.02.2019

Policjanci zatrzymali 66-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo gróźb karalnych. Mieszkaniec powiatu tczewskiego podczas wszczętej awantury domowej groził śmiercią żonie oraz synowi. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że mężczyzna groził, że spali dom. Zatrzymana osoba trafiła do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili 66-latkowi łącznie trzy zarzuty dotyczące gróźb karalnych. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

11 lutego br. o godzinie 16.00 oficer dyżurny z tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z domów awanturuje się nietrzeźwy mężczyzna. W to miejsce natychmiast skierował policjantów z Komisariatu Policji w Gniewie. Interweniujący mundurowi ustalili, że 66-letni mężczyzna podczas kłótni z synem zaczął grozić domownikom śmiercią. 


Funkcjonariusze ustalili również, że takie zachowanie mężczyzny wobec syna i żony trwa już od dłuższego czasu, sprawca groził nawet, że spali dom. 

Mundurowi zatrzymali mężczyznę i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Przed osadzeniem przebadano go na zawartość alkoholu, które wykazało, że 66-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego wczoraj został przesłuchany przez śledczych i usłyszał trzy zarzuty dotyczące gróźb karalnych. Sąd na wniosek prokuratora oraz policjantów zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo gróźb karalnych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.