POLICJANCI SPOTKALI SIĘ Z DZIEĆMI Z PÓŁKOLONII - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI SPOTKALI SIĘ Z DZIEĆMI Z PÓŁKOLONII

Data publikacji 14.02.2019

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego spotkali się z dziećmi z półkolonii i porozmawiali na temat spędzania czasu wolnego w bezpieczny sposób. Funkcjonariusze przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte stawy i jeziora. Podczas spotkania dzieci zadawały dużo ciekawych pytań, a na koniec otrzymały prezent w postaci opasek odblaskowych.

Ferie zimowe są dla policjantów z Pruszcza Gdańskiego świetną okazją ,żeby organizować spotkania z dziećmi oraz młodzieżą na terenie powiatu gdańskiego i porozmawiać o bezpieczeństwie. Tym razem policjanci spotkali się z dziećmi z Pruszcza Gdańskiego, które są uczestnikami półkolonii. Mundurowi omówili w szczególności rodzaje zagrożeń związanych ze spędzaniem czasu wolnego na śniegu, z jeżdżeniem na nartach i sankach. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjanci przybliżyli dzieciom zasady konkursu fotograficzno-plastycznego pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, którego celem jest promowanie zasad bezpiecznego zachowania narciarzy na stokach narciarskich. Dzieci wysłuchały też wskazówek co do bezpiecznych miejsc, w których można jeździć na łyżwach. Jednocześnie same doskonale wiedziały, jak niebezpieczne mogą być zamarznięte zbiorniki wodne. 


Mundurowi przypomnieli zasady związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu oraz właściwe zachowanie w sytuacji, gdy ktoś obcy zapuka do drzwi.

Dzieci chętnie rozmawiały z policjantami, zadawały ciekawe pytania, na które mundurowi chętnie odpowiadali. Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał opaskę odblaskową.