21-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

21-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI

Data publikacji 14.02.2019

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali 21-letniego sprawcę, który przy sobie miał worek z suszem konopi. Kolejne porcje zakazanych substancji kryminalni znaleźli w jego mieszkaniu. Mieszkaniec Gdyni usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości marihuany, a prokurator dodatkowo zastosował wobec niego dozór Policji i zakaz opuszczania kraju.

11 stycznia br. policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku patrolując w godzinach popołudniowych ulicę Kościuszki w Sopocie zwrócili uwagę na mężczyznę, który na ich widok wyraźnie zaczął się denerwować. Okazało się, że 21-letni gdynianin pod bielizną miał schowany woreczek z suszem konopi. Znalezione narkotyki policjanci zabezpieczyli, a jego właściciel został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. 


W wyniku dalszych działań sopoccy kryminalni bardzo dokładnie sprawdzili mieszkanie, w którym mieszka zatrzymany 21-latek i tam znaleźli kolejne porcje marihuany. Łącznie zabezpieczono około 100 gramów suszu konopi, które przesłano biegłemu do dalszych badań fizyko-chemicznych. 

Wczoraj 21-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Gdynianin przyznał się do stawianego zarzutu i złożył wyjaśnienia. Prokurator dodatkowo zastosował wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. 

Za posiadanie znacznej ilości marihuany grozi do 10 lat pozbawienia wolności.