Wiadomości

MIESZKANIEC PRABUT ZATRZYMANY ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH

Data publikacji 13.02.2019

W miniony poniedziałek policjanci z Komisariatu Policji w Prabutach zatrzymali 35-letniego, mężczyznę za posiadanie znacznej ilości narkotyków. W mieszkaniu 35-latka funkcjonariusze znaleźli ponad 500 gramów amfetaminy, 25 tabletek metamfetaminy i przyrządy do porcjowania środków odurzających, a także piłę spalinową do betonu pochodzącą z kradzieży.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Prabutach ustalili, że 35-latek ma związek z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie mężczyzny, tam znaleźli sporą ilość białego proszku i tabletek. Po zbadaniu ich testerem okazało się, że są to niedozwolone środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 500 gramów amfetaminy, 25 tabletek metamfetaminy oraz przyrządy, w tym wagę elektroniczną do porcjowania środków odurzających. 


Policjanci przeszukali również pomieszczenia gospodarcze, należące do mężczyzny, w garażu znaleźli piłę spalinową do betonu, która kilka dni wcześniej została skradziona z samochodu w Prabutach. Wczoraj 35-latek został przesłuchany, usłyszał zarzuty i złożył wyjaśnienia. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za posiadanie narkotyków w znacznej ilości grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.